هفت حوض مشهد ; زیباترین پدیده طبیعی مشهد - گروه هتل های دایا
7595
rtl,post-template-default,single,single-post,postid-7595,single-format-standard,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1200,vss_responsive_adv,footer_responsive_adv,qode-theme-ver-11.1,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1.1,vc_responsive

هفت حوض مشهد ; زیباترین پدیده طبیعی مشهد

هفت حوض مشهد

هفت حوض مشهد ; زیباترین پدیده طبیعی مشهد

هفت حوض مشهد ; زیباترین پدیده طبیعی مشهدReviewed by گروه هتل های دایا on Dec 29Rating: 4.0هفت حوض مشهد ; زیباترین پدیده طبیعی مشهد

هفت حوض مشهد

هفت حوض مشهد ; هفت حوض مشهد را بدون شک می توان زیباترین و جذاب ترین پدیده طبیعی در این شهر نام برد !
منطقه ای که در آنجا می توان به خلاقیت و هنر معماری طبیعی خداوند پی برد . !

هفت حوض مشهد

هفت حوض مشهد

هفت حوض نام منطقه ای کوهستانی واقع در جنوب شرق مشهد و در دل کوه های خلج قرار دارد . به طور کلی می توان فاصله این منطقه تا مشهد را هفت کیلومتر دانست . اگر به دنبال جایی برای تفریح ، ورزش ، لذت بردن هستید ، ما به شما بوستان و منطقه هفت حوض رو معرفی می کنیم .

برای دیدار از این منطقه طبیعی باید پس از طی مسیر در شهرک سیدی مشهد، سه کیلومتر جاده خلج را طی نموده تا به بلوار و ورودی زیبای بوستان هفت حوض برسید.

نام این بوستان به دلیل حوضچه های طبیعی است که در طی سال ها و قرون متمادی با وجود ریزش آب از ارتفاع و نوع کانی ایجاد شده است.

بعضی از هفت حوضچه ای که در این منطقه در امتداد هم قرار دارند، به اندازه یک استخر کوچک می باشند. آب از حوضچه اول به حوضچه بعدی و بعدی می ریزد تا در نهایت آب به حوض آخر برسد.

هفت حوض مشهد

هفت حوض مشهد

 

هفت حوض مشهد ; زیباترین پدیده طبیعی مشهد

شنیدن نام هفت حوض شاید تهرانی ها را تنها به یاد میدانی در یکی از محله های شرقی پایتخت بیاندازد، اما این نام برای مشهدی ها، یعنی اوج زیبایی معماری خداوندی، «هفت حوض» نام یکی از بکرترین، زیباترین و منحصربه فرد ترین پدیده های طبیعی ایران است.

بعد از عبور از ۷ حوض اصلی که در امتداد هم قرار گرفته اند، به تک حوض های بزرگ می رسید.

 

پیشنهاد ما  : پیست اسکی شیرآباد مشهد ; فضایی دلپذیر در فصل زمستانِ مشهد

 

بکر و دست نخورده بودن این منطقه، پرتردد و پر بازدید نبودن و سکوت عجیبی که در آن حکمفرما است آرامش عجیبی به شما هدیه می کند؛

تنهاصدای جریان آب، گوش ها را نوازش می دهد.

 

هفت حوض مشهد

هفت حوض مشهد

 

توجه : این مکان تدابیر خاصی را از نظر امنیتی برای گردشگران فراهم نکرده است ، از این رو سعی کنید قبل از تاریک شدن هوا برگردید.!

همچنین وجود سنگ های صاف و صیقلی ممکن اسن که باعث لیزخوردگی و در نتیجه آسیب دیدن گردشگران باشد از این رو توصیه می شود از کفش مناسب استفاده شود و کاملا مواظب حرکات خود بر سطح حوضچه ها باشید !

دوربین عکاسی را فراموش نکنید!

 

 

آشنایی با هتل ماه عسل مشهد 

و آشنایی با هتل دوستاره گروه هتل های دایا : هتل ابشار مشهد

1Comment

ارسال نظر