امام زاده یاسر و ناصر مشهد ; برادران امام رضا علیه السلام - گروه هتل های دایا
6809
rtl,post-template-default,single,single-post,postid-6809,single-format-standard,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1200,vss_responsive_adv,footer_responsive_adv,qode-theme-ver-11.1,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1.1,vc_responsive

امام زاده یاسر و ناصر مشهد ; برادران امام رضا علیه السلام

امام زاده یاسر و ناصر مشهد

امام زاده یاسر و ناصر مشهد ; برادران امام رضا علیه السلام

امام زاده یاسر و ناصر مشهد ; برادران امام رضا علیه السلامReviewed by Dayahotels on Oct 21Rating:

امام زاده یاسر و ناصر مشهد

شجره نامه

امام زاده یاسر و ناصر مشهد که هر دو از برادران ناتنی امام رضا علیه السلام و از فرزندان امام موسی بن جعفر می باشند که بعد از هجرت امام رضا به خراسان به دنبال ایشان به سمت خراسان حرکت کردند اما پس از شهادت آن امام آنان نیز به نقاط گمنام و دور از دسترس پناه بردند و سرانجام یا خود به مرگ طبیعى درگذشتند یا به دست عوامل حکومتى به شهادت رسیدند. وجود مزارات متعددى که به نام فرزندان امام موسى بن جعفر (علیه السلام) در این سو و آنسوى کشور دیده مى‌شود، نشان از همین واقعیت دارد.

امام زاده یاسر و ناصر مشهد

امام زاده یاسر و ناصر مشهد

 

مطالب مرتبط : قبور داخل حرم امام رضا ; آرامگاه چه کسانی در حرم امام رضاست؟

آرامگاه

آرامگاه این امام زادگان واقع در جاده مشهد به سمت طرقبه ، با مساحتی بالق بر هزار متر مربع واقع شده است که همه ساله و در تمام فصول سال میزبان زائران دوسدار اهل بیت و به خصوص امام رضا علیه السلام می باشد . به گفته سازمان گردشگری مشهد مقدس این بنا همه ساله به طور میانگین مورد بازدید سه ملیون زائر قرار می گیرد . زائران داخلی و خارجی که بیشتر زائران خارجی از اطراف خلیج فارس و کشور های دیگر همسایه عربی می باشند . در حال حاضر هفت هکتار از اراضی اطراف این بقعه توسط خیرین شهرستان طرقبه شاندیز خریداری شده است. بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام گرفته، این اراضی به توسعه شبستان، ایجاد فضای سبز، اماکن اقامتی (زائرسرا)، سالن‌های غذاخوری، کتابخانه دیجیتال، سالن مشاوره و تجهیزات دیگر برای انجام امور فرهنگی اختصاص می‌یابد.

عکس قدیمی از مقبره امام زادگان یاسر و ناصر

مقبره امام زادگان یاسر و ناصر

 

قدیمی  ترین عکس این دو امام زاده که در جوار یکدیگر به خاک سپرده شده اند .

منبع : گروه هتل های دایا

نظری داده نشده است

ارسال نظر