آبشار قره سو کلات از توابع شهر مشهد ; شگفت زده خواهید شد ! - گروه هتل های دایا
9370
rtl,post-template-default,single,single-post,postid-9370,single-format-standard,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1200,vss_responsive_adv,footer_responsive_adv,qode-theme-ver-11.1,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1.1,vc_responsive

آبشار قره سو کلات از توابع شهر مشهد ; شگفت زده خواهید شد !

آبشار قره سو کلات

آبشار قره سو کلات از توابع شهر مشهد ; شگفت زده خواهید شد !

آبشار قره سو کلات از توابع شهر مشهد ; شگفت زده خواهید شد !Reviewed by گروه هتل های دایا on Jun 20Rating: 5.0آبشار قره سو مشهد ; شگفت زده خواهید شد ! در فصل تابستان که به مشهد می آیید حتما به روستاهایی که در توابع این شهر وجود دارند سر بزنید ، شگفت زده خواهید شد ! آبشار قره سو کلات یکی از زیباترین آبشار های اطراف مشهد می باشد که در فاصله 175 کیلومتری این شهر واقع شده است.

آبشار قره سو کلات نادری ، از توابع شهر مشهد

همه ی ما شهر مشهد رو به عنوان یک جای زیارتی میشناسیم ; مواقعی هم که سفر میریم فقط به قصد زیارت میریم ، دو سه روزی میمونیم؛ بعد هم برمیگردیم ; غافل از اینکه مناطق اطراف شهر مشهد، بسیار دیدنی هستن و ارزش این رو دارن که به همشون ، تک به تک سر بزنین ; البته همه ی این مناطق شامل طیف یکسانی نمیشن

آبشار قره سو کلات

آبشار قره سو کلات

روستا های اطراف مشهد دارای طبیعت ناب و دیدنی

در برخی موارد روستاهای بسیار دیدنی هم وجود دارن، بعضیاشون هم جاهایی هستن مثل آبشار و چشمه و رودخونه ; محلی که امروز قراره در زیر به معرفی اون بپردازیم؛ یکی از بهترین و بکرترین آبشارهای مشهده به اسم ” آبشار قره سو کلات“.

آبشار قره سو کلات

آبشار قره سو کلات

آبشار قره سو کلات

این آبشار در جنوب غربی شهرستان کلات نادری و تقریبا در فاصله ده کیلومتری اونجا واقع شده ; طبیعت زیبا وآب و هوای ییلاقی، وجود آبشارهای بلند با دره‌های تنگ ; موقعیت آبشار قره سو رو ممتاز و صد البته که از بقیه متمایزتر میکنه ; از سری عوامل جذب مسافرها و گردشگرا به سوی این آبشار؛ میشه به وجود هشت آبشار و چشمه‌های خنک و نردبان‌های فلزی تعبیه شده برای رفتن به بالای آبشار اشاره کرد.

آبشار قره سو کلات

آبشار قره سو کلات

آبشار قره سو کلات

آبشار قره سو کلات

معنی قره سو چیست؟

 قره سو یک اسم ترکی هست که به معنیه آب سیاهه ; دلیل انتخاب این اسم برای آبشار اینه که کف رودخونه رو سنگ های سیاه پوشونده و وقتی آب روی اونا حرکت میکنه ; مسیر رودخونه سیاه دیده میشه.

راه های دسترسی به آبشار قره سو کلات

دو مسیر برای رسیدن به آبشار قره سو کلات وجود داره ; مسیر اول از شهر مشهد از طریق میدان امام حسین (ع) به سمت شهر کلات نادری، مسیری ۱۴۵ کیلومتری است که ۵ کیلومتر بعد از شهر کلات در حاشیه سمت چپ جاده ; روستای قره‌سو واقع است.

آبشار قره سو کلات

آبشار قره سو کلات

آبشار قره سو کلات

آبشار قره سو کلات

مسیر دوم دسترسی به این منطقه تفریحی از طریق قوچان و درگز به کلات نادریه ; به این صورت که از شهر قوچان مسیر ۱۱۰ کیلومتری به شهر درگز و از اونجا مسیر ۸۰ کیلومتری به سمت کلات طی بشه ; اما این نکته رو هم باید خاطر نشان کرد که این مسیر ; بسیار پر پیچ و خم و دارای گردنه و سربالایی و سرازیریه ; از این مسیر ; ۵ کیلومتر مانده به شهر کلات ; روستای قره‌سو قرار داره ;

این مکان به دلیل زیبایی فوق العاده ای که داره در طول سال مسافران زیادی را به سمت خود می کشونه ; به خصوص در فصل بهار و تابستون که طبیعت زیبا و چشم نواز این منطقه دو چندان میشه و میتونه یک روز عالی و دل انگیز رو برای گردشگرا رقم بزنه.

شما میتونید برای سفر مشهد و رزرو هتل و هتل اپارتمان در مشهد با قیمتی مناسب به سامانه ی درخواست رزرو  مراجعه کنید

نظری داده نشده است

ارسال نظر